ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE

23. junija 2015 je Društvo veteranov SEVER Severne Primorske v Novi Gorici, Ulica Rada Simonitija 3 na stanovanjski hiši Ivana Gabrijelčič v kateri je bilo v letih 1990 in 1991 tajno skladišče orožja milice, strelivo in ostala oprema namenjena za osamosvojitev Slovenije, odkrilo spominsko ploščo. S tem simbolnim dejanjem smo se zahvalili Ivanu Gabrijelčič in njegovi družini, ki je brez razmišljanja sprejela v hrambo orožje milice v takrat težkih in nevarnih časih. Navzoče je slavnostno nagovoril Angel Vidmar – predsednik Društva veteranov SEVER severne Primorske. Spominsko ploščo pa sta odkrila Jože Kogovšek in Ivan Bratuž. Na slovesnosti odkritja spominske plošče je poleg praporščaka Društva veteranov SEVER Severne Primorske sodeloval tudi kvartet orkestra slovenske policije. Tekst in foto in video: Vid Šibelja Posnetek si lahko ogledate na: https://youtu.be/A2CA1VqqKGw