ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠČE

V soboto, dne 21. oktobra 2017 je OZVVS Idrija – Cerkno v sodelovanju in ob pomoči korporacije HIDRIA v zahvalo in spomin v Spodnji Idriji na stavi podjetja Rotomatika odkrila spominsko obeležje tajna skladišča orožja TO Idrija v obdobju 1990-1991.

Navzoče so slavnostno nagovorili: Zorko VELIKANJE – Predsednik Združenja OZVVS Idrija-Cerkno, Renato LEONI – direktor korporativnega komuniciranja v Hidri, Vladimir SEDEJ – predsednik pokrajinskega odbora ZV za Severno Primorsko pokrajino, ki je bil med vojno poveljnik jurišnega odreda TO Idrija in Angel VIDMAR – predsednik Društva veteranov SEVER Severne Primorske.Slavnostni govornik pa je bil Srečko LISJAK – upokojeni polkovnik SV, predsednik območnega Združenja VETERAN Nova Gorica.Spominsko ploščo so slavnostno odkrili: Bojan FURLAN – takratni glavni skladiščnik OŠ TO Idrija, Dušan JEREB – takratni pripadnik zalednega OŠ TO Idrija in Slavijo HLADNIK – takrat zaposlen v Rotomatiki Spodnja Idrija.Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Maja FILIPIČ-TRPIN so oblikovali: Neža VONČINA – učenka OŠ Spodnja Idrija z izbranimi recitacijami in Jernej ŠTREMCELJ na harmoniki.  Poleg domačinov in uglednih gostov so se slovesnosti udeležili številni praporščaki domoljubnih in veteranskih organizacij s prapori.

URL videoposnetka:

https://youtu.be/RLSUH2xjLWY

Tekst in foto: Vid Šibelja

 

Odkritje spominskega obeležja Tajna skladišča orožja TO Idrija