ODKRITJE SPOMINSKEGA OBELEŽJA NA OTLICI

V petek, 4. junija 2021, so veterani Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo (OZVVS), Ajdovščina in Vipava pri Osnovni šoli na Otlici odkrili spominsko ploščo, ki spominja na obdobje osamosvajanja Slovenije leta 1991.V objektu Osnovne šole Otlica je v vojni za Slovenijo v času od 28.6 1991 do 1.8.1991 delovalo vodstvo Teritorialne obrambe občine Ajdovščina.

Navzoče sta z nagovorom pozdravila Danijela LIKAR, ravnateljica Osnovne šole Otlica in Ivan KRAŠNA, predstavnik občine Ajdovščina. Slavnostni govor pa je imel, Emil VELIKONJA, polkovnik Slovenske vojske v pokoju, ki je orisal takratne dogodke v času osamosvajanja Slovenije. Sledilo je odkritje spominskega obeležja in na drog dvig slovenske zastave. Program slovesnosti je popestril nastop učencev Osnovne šole Otlica. Poleg uglednih gostov KS Otlica, domačinov, predstavnikov Občine Ajdovščina, veteranov osamosvojitvene vojne, praporščakov, smo se slovesnosti udeležili tudi nekateri člani Društva veteranov Sever Severne Primorske s praporom. 

 Povezava na videoposnetek

https://youtu.be/XLnhU3XaNU4

Tekst, foto in video:: Vid Šibelja

Odkritje spominskega obeležja - Otlica, 04.06.2021