ODKRITJE SPOMINSKEGA OBELEŽJA

V četrtek 9 12.2021  je društvo veteranov SEVER Severne Primorske skupaj  z Območnim združenjem veteranov vojne za Slovenijo Veteran Nova Gorica  ob pomoči Občine Šempeter Vrtojba  na mejnem prehodu Vrtojba, odkrilo spominsko obeležje v spomin na dogodke na mejnem prehodu v osamosvojitveni vojni let 1991.

Obeležje v obliki mejnega kamna, ki nosi številko pravega mejnega kamna je vklesan slovenski grb  pritrjena bronasta plošča napisom.

Kljub neprijaznemu vremenu se je  zbralo  primerno število veteranov, ki sta jih v začetku pozdravila Predsednik  Društva veteranov SEVER Severne Primorske Angel Vidmar in  Predsednik  Območnega združenja veteranov vojne za slovenijo  Veteran Nova Gorica Srečko Lisjak.  V imenu Policijske uprave nova Gorica je navzoče nagovoril  načelnik Policijske postaje Nova Gorica Sejad Jusič. Slavnostni govor na prireditvi je pripadal županu občine Šempeter Vrtojba  mag. Milanu Turku. Spominsko obeležje sta odkrila Vladimir Leban, ki je bila leta 1991 komandir postaje mejne milice Vrtojba in Janko Lutman predsednik sekcije OZVVS Šempeter-Vrtojba.

Kulturni program je oblikoval  kvartet policijskega orkestra. Prireditev je  v prijeten dogodek povezala Tanja Peloz.

Zahvaljujemo se družbi Hit  za možnost postavitve obeležja  na njihovem zemljišču pri igralnici v Vrtojbi.

Foto: Nevenka Vidmar

Video: Vid Šibelja  

Povezava na video posnetek: https://youtu.be/DZvUWQyU5Iw

 

Odkritje spominskega obeležja - MMP Vrtojba, 09. dec. 2021