ODKRITJE SPOMINSKEGA OBELEŽJA

V soboto, 26.10.2019 je bila v Cerknem slovesnost ob odkritju spominskega obeležja tajnemu skladišču orožja TO Idrija in posvečena tudi Dnevu suverenosti.

Na slovesnosti, ki so se je udeležili številni veterani in prebivalci Cerknega je navzoče najprej nagovoril predsednik OZVVS Idrija-Cerkno Marjan Platiše. Sledili so še pozdravni govori župana občine Cerkno Gašperja Uršiča, predsednika uprave Ete Cerkno in predsednika ZVVS Ladislava Lipiča. Slavnostni govornik je bil predsednik vlade Republike Slovenije Marjan Šarec.

Kulturni program so oblikovali Društvo godbenikov Cerkno, kantavtor Drago Mislej -Mef, ženski pevski zbor Iris in vokalna skupina Lira. Program je povezovala Maja Filipič.

Slovesnosti so se udeležili tudi člani  Društva veteranov SEVER Severne Primorske.

 Foto in video: Vid Šibelja

URL videoposnetek:

https://youtu.be/LCBNCaffihY