OKROGLA MIZA O OSAMOSVOJITVENI VOJNI

V petek, 12. junija 2020, smo v pododboru Tolmin, v skladu z letnim načrtom, organizirali okroglo mizo na temo »Delovanje milice v času osamosvojitve« s poudarkom na lokalni ravni. Najprej smo se okrepčali z golažem s polento, ki ga je skuhal Ludvik. Okrogle mize se je udeležilo 31 veteranov, večinoma članov pododbora in predsednik društva Angel VIDMAR.

Po uvodnih besedah, je predsednik VIDMAR predstavil organiziranost milice pred osamosvojitvijo in med njo, aktivnosti pred mitingom resnice, akcijo SEVER, dogodke med osamosvojitveno vojno in po njej. Po predstavitvi je bilo kar nekaj pogovora o dogodkih na Tolminskem. Na koncu je padel predlog, da bi v naslednjih letih zbrali podatke in spisali brošuro ali nekaj podobnega. O predlogu se bomo še pogovarjali. Po uradnem delu so se nekateri preizkusili v streljanju z zračno puško, drugi pa smo se družili in kramljali še kar nekaj časa.

 Tekst : d. Komar , Foto. E. GERBEC