OKROGLA MIZA -PODODBOR TOLMIN

V petek, 13.09.2019, smo v pododboru Tolmin, v skladu z letnim načrtom, organizirali okroglo mizo na temo »delovanje društva, pododbora v lokalnih skupnostih«. Ker smo okroglo mizo sklicali ob 13.00 uri je Ludvik poskrbel, da smo se najprej okrepčali z bogračem. Okrogle mize se je udeležilo 30 članov pododbora in predsednik društva Angel VIDMAR.

Po uvodnih besedah je VIDMAR pohvalil delo v pododboru in odgovoril na več vprašanj glede statusa veteranov, veteranskega dodatka, zdravstvenega zavarovanja veteranov, … V zvezi teme okrogle mize smo se strinjali, da so še možnosti za izboljšanje sodelovanja v občini. Je pa že do sedaj veliko sodelovanja kot na primer slovesnost ob dnevu državnosti, slovesnost ob dnevu upora okupatorju, … V pripravi je postavitev spominskega obeležja v Tolminu, ki je planirana za 2021. Predvsem moramo biti odprti za morebitne nove pobude, jih pretehtati in v kolikor so sprejemljive jih sprejeti in izpeljati. Po uradnem delu so se nekateri preizkusili v streljanju z zračno puško, drugi pa smo se družili in kramljali še kar nekaj časa.

Tekst : D. Komar

Foto: E. Gerbec