OSREDNJA PROSLAVA OB DNEVU SUVERENOSTI

Člani društva veteranov Sever Severne Primorske smo v sredo 25.10.2023  organizirali strokovno ekskurzijo. Strokovna ekskurzija je bila načrtovana skupaj z  udeležbo na osrednji državni slovesnosti ob

Naša pot se je začela v Novi Gorici, nadaljevala mimo Ajdovščine, kjer so se nam  na avtobusu pridružili tudi veterani OZVVS Ajdovščina in Vipava. V Godoviču je bil avtobus že poln, saj  so se nam  tam pridružili  tudi naši člani iz Idrije in Cerknega, prav tako pa tudi člani OZVVS Idrija in Cerkno. Po obveznem postanku na Trojanah smo pot nadaljevali proti Mariboru. V kadetnici v Mariboru smo bili namreč najavljeni , da si ogledamo  razstavo o vojni za samostojno slovenijo pa  tudi ostale razstave, ki so v kadetnici postavljene. Zanimiv je bil ogled razstave  pehotne oborožitve. V kapeli kadetnice pa so nam predstavili tudi  zgodovino  kadetnice. Po kosilu smo nadaljevali pot  do Ptuja, kjer smo si ogledali staro mestno jedro in se  ob 18 uri udeležili  osrednje slovesnosti ob državnem prazniku dnevu suverenosti. Več kot 1000 veteranov je pozdravila županja mestne občine Ptuj Nuška Gajšek. Slavnostni govornik na prireditvi je bil minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar. Slovesnosti veteranov so priložnost tudi za srečanje soborcev in prijateljev, prav takšna je bila tudi ta.

 

Foto: Vid Šibelja