PARTIZANSKE SMUČINE CERKNO 45

V soboto  25.1.2020 je na  smučišču v Cerknem potekala že 43 prireditev  v spomin na partizansko tekmovanje v smučanju leta 1945. Tako kot vsako leto so se tekmovanja v smučanju udeležili člani  ZZB za vrednote NOB, Slovenkse vojske, ZVVS, Zveze policijskih veteranski društev SEVER in Zveze slovenskih častnikov.

Program tekovanja  se je pričel na smučišču z nagovorom predsednika ZVVS Ladislava Lipiča in  župana občine Cerkno Gašperja Uršiča. V otvoritvenem  cermonjalu je nastopila  tudi demonstracijska skupina Edmunda Čibeja iz Predmeje in člani TD Novaki. razglasitev rezultatov je bila v hotelu Cerkno v Cerknem, kjer je navzoče nagovoril predsednik državnega zbora dejan Židan.

Kulturni program so oblikovali  volakna skupina Cerkljanski zven in  kvartet orkestra Slovenke policije.

Temovanja v smučanju so se udeležili tudi naši člani: Andej Mikola, Dean Čoha, Erika Gerbec in Igor Gerbec.

Foto: Erika Gerbec in Dean Čoha