PARTIZANSKE SMUČINE CERKNO 45

Dne 20.02.2021 je na Smučarskem centru Cerkno, v spomin na prvo partizansko smučarsko tekmovanje v okupirani Evropi, potekala krajša slovesnost. Slovesnosti so se, ob upoštevanju epidemioloških ukrepov vlade, udeležili tudi člani predstavniki Združenja SEVER in člani Društva veteranov Sever Severne Primorske skupaj s praporščakom.

Prireditev je simbolično uprizorila le začetek vsakoletnih smučarskih tekmovanj. Z nagovorom napovedovalke programa, in predsednika organizacijskega odbora pol. Mihe butara in župana Občine Cerkno Gašperja Uršiča. Kljub simbolični otvoritvi je bila prireditev ob domoljubnih pesmih in prisotnosti praporščakov, je bila kljub temu polna domoljubja in slovesna. Prav zaradi tega je samo otvoritev pritegnila pozornost številnih smučarjev, ki so bili na smučarskem centru Cerkno.

Razšli smo se v upanju, da se naslednje leto zopet srečamo in prireditev izpeljemo tudi s vsakoletnimi tekmovanji.

Tekst: Brane Ferčak

Foto : Erika Gerbec