PODELITEV DRŽAVNIH ODLIKOVANJ V NOVI GORICI

V petek, dne 7. oktobra 2022 je bila v prostorih Mestne občine Nova Gorica svečana podelitev državnih odlikovanj ob 30. obletnici samostojne in neodvisne države Republike Slovenije.

Podelitve spominskih medalj so bili deležni vojni veterani Pododbora Nova Gorica , Vrtojba, Dobrovo in Prometne - člani Društva veteranov Sever Severne Primorske in hranitelji orožja med osamosvajanjem Slovenije leta 1990/91. V spoštljiv spomin na čas, ko smo združili moči za Slovenijo. Medalje je podelila Angel Vidmar, podpredsednik Združenja SEVER in predsednik  Društva veteranov SEVER Severne Primorske. V kulturnem programu svečanosti med podelitvijo je nastopal kvintet trobil orkestra slovenske Policije  z različnimi skladbami.

Sledilo je družabno srečanje  z obujanjem spominov  iz časov ,ko smo veterani osamosvojitvene vojne  z ramo ob rami v težkih in nevarnih časih izbojevali samostojno in neodvisno domovino Slovenijo.

Foto in tekst:  V. Šibelja