PODELITEV MEDALJ IN PREDAVANJE V CERKNEM

V petek, 28. oktobra 2022, smo v  dvorani Lovskega doma v Cerknem  podelili državnih odlikovanja – spominske medalje ob 30. obletnici samostojne in neodvisne Republike Slovenije. 

Na željo pododbora pa je predsednik društva Vidmar navzočim predstavil vlogo ONZ – Milice v času osamosvajanja države Slovenije -  obdobja  pomladnih gibanj v Sloveniji, do dokončne osamosvojitve in odhoda zadnjega vojaka JA z ozemlja Republike Slovenije. Srečanje pa je bila tudi priložnost za dogovor med člani pododbora o vodenju pododbora v prihodnje.  Soglasno so potrdili, da bo pododbor s pomočjo dosedanjih članov vodil  Drobnič Vladimir. 

Predsednik Angel Vidmar in Jakob SEDEJ  v. d.  pododbora Idrija-Cerkno sta prisotnim  članom podelila spominske medalje. V zaključku srečanja  je sledilo prijateljsko druženje veteranov.

 

Tekst in foto: B. Ipavec