PODELITEV OBČINSKIH NAGRAD

Dne 11.09.2020 smo se odzvali vabilu občine Tolmin in se udeležili podelitve občinskih nagrad. Dogodek je bil prestavljen iz meseca maja, zaradi vsem znanih omejitev v zvezi epidemije koronavirusa. Dogodek se je odvijal na Šentviški gori.

Pričel se je z odkritjem spomenika domačinu – skladatelju Ivanu LAHARNARJU. Nadaljevalo se je s kulturnim programom, ki so ga oblikovali otroci iz podružnične OŠ, MPZ Ivan LAHARNAR in vokalna skupina Flance. Zahvale Občine Tolmin, ki sta jih podelila župan Občine Tolmin Uroš Brežan in članica Komisije za priznanja in nagrade Nada Bellomo, so letos prejeli prostovoljke projekta starejši za starejše za višjo kakovost življenja doma za 10-letno humanitarno delo na področju prostovoljstva, Bakalina za 10 let glasbenega ustvarjanja, in Matej Gaberšček za več kot 30-letno delo v Atletskem društvu Posočje. Priznanji sta šli v roke pašnim skupnostim mlečnih planin Občine Tolmin za dolgoletno delo pri ohranjanju kulturne in naravne dediščine planin in Mihu Mlinarju za dolgoletno delo na področju kulturne dediščine in za njeno promocijo, s čimer je pozitivno vplival na razvoj kulturnega turizma v občini Tolmin. Najvišjo nagrado, plaketa, pa je prejela slikarka Stanka Golob za širjenje prepoznavnosti Baške grape in Slovenije zunaj njenih meja ter za prenos znanja mladim.

Tekst: D. Komar 

 Foto: D. SKRT