POHOD CERJE- TRIGLAV 3. DAN

ADMIN

Zjutraj 6.7.2016 tretjega dne pohoda so se pohodniki od planinske koče na planini Razor, mimo ostankov utrjenih objektov na nekdanji rapalski meji, povzpeli na sedlo Globoko, s katerega so uzrli končni cilj Triglav. S sedla so nadaljevali pot s Primorske na Gorenjsko stran, proti Spodnjim Bohinjskim goram oz. Komni, in se ustavili v planinskem domu, nato pa pot nadaljevali do koče pod Bogatinom, kjer so se srečali s pohodniki Nanos – Triglav. 

Za tem so pot nadaljevali proti Dolini Triglavskih jezer, na poti pa sta se jim pridružili pohodnici iz Belgije, sicer študentki na izmenjavi v Ljubljani, skupaj s katerima so v pozno popoldanskem času, tik pred dežjem, prišli do Koče pri Triglavskih jezerih (1685 m), kjer so prenočili. Belgijski študentki sta se pohodnikom za pomoč zahvalili s pisemcem in sladko pozornostjo. Tekst: Marjan Sivka Foto: Marjan Sivka, Janja Podgornik, Domjan Stjepan