POHOD CERJE- TRIGLAV

amin
Komaj je sonce pogledalo čez Nanos so se pri Spomeniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju zbrali pohodniki 1.pohoda CERJE-TRIGLAV v organizaciji našega društva. Dobro razpoloženi Ivan Ambrožič, Marjan Sivka, Jakob čeferin, Jakob Sedej, Branko Rutar, Vojko TušAR, Domjan Stjepan in edina ženska Florjana Podgornik so krenili na pot proti Mirnu. Na začetku poti sta jima družbo do Nove Gorice delala še Anica Zorko in Nevenka Vidmar. Za logistiko je skrbel Marko Ferjančič s svojim kombijem. Kmalu po šesti uri je pohodnike že sprejel Župan Občine Miren Kostanjevica Mauricij Humar, nato nekaj pred osmo uro Župan občine šempeter-Vrtojba Milan Turk. V Novi Gorici so se pohodniku ustavili na meastni občini Nova Gorica pri Županu Mateju Arčonu. Seveda so se pohodniki ustavili tudi na PU Nova Gorica, kjer jih je sprejel vodja SUP Evgen Govekar in komandir PP Nova Gorica Sejad Jusiæ. V Tolminu sta pohodnike sprejela komandir PP Danijel Vračun in Župan občine Tolmin Uroš Brežan. Pohodniki so bili povsod deležni prijaznega sprejema. Vsi so jim tudi zaželeli srečno pot. Občinske zastave bodo z veterani zavihrale na vrhu Triglava. Tekst in Foto: N. Vidmar