POHOD IN PROSLAVA »VSTAJENJE PRIMORSKE«

V soboto 2. septembra 2023,  so številni člani Društva veteranov Sever Severne Primorske in Policijskega veteranskega društva za Primorske in Notranjsko sodelovali na tradicionalnem  pohodu na Križno goro, kjer je bila slovesnost ob 79. obletnici nastanka pesmi – primorske himne.

V pozdravnem  nagovoru je podžupan  občine Ajdovščina pozdravil prisotne in dejal, da občina tovrstne prireditve in aktivnosti veteranskih organizacij podpira. Osrednji govornik predsednik  PO OZVVS Severnoprimorske Joško Člekovič  je opozoril na  dejanja posameznikov, ki poskušajo spremeniti  zgodovinske dejstva zaradi lastnih koristi. V kulturnem  delu je nastopil oktet Castrum, pevka Mikol Kovšca in solist Aleks Pavlin. Slovesnost se je zaključila s primorsko himno Vstala Primorska.

V prijetnem vremenu se je nadaljevalo se je druženje udeležencev in gostov.

Bruno Ipavec

 Foto ; Neva Brešan