POHOD NA KRN

Dne 9.11.2019 je potekal 20. jubilejni spominski pohod v počastitev padlih in umrlih vojakov na soški fronti 1915-1917 ter konca I. Svetovne vojne, Krn - pohod spomina 1918 - 2019.

Pohod je potekal v slabih vremenskih razmerah. Med pohodom je ves čas deževalo, na cilju, ob Krnskem jezeru pa nas je razveselilo rahlo sneženje. Zaradi takih razmer, število udeležencev ni bilo tolikšno kot v prejšnjih letih, vsemu navkljub pa se nas je nabralo kar lepo število pohodnikov. Pohoda se je udeležilo tudi nekaj članov veteranskega društva Sever S. Primorska in nekaj članov drugih policijskih veteranskih društev. Proslava v počastitev spomina se je ob 13.00 uri zaradi slabih vremenskih razmer odvila pri planinski koči pri Krnskem jezeru. Častni pokrovitelj pohoda in slavnostni govornik je bil predsednik RS Borut Pahor.

Kljub slabim vremenskim razmeram smo se pohodniki po zaključenem pohodu razšli zadovoljni in z obljubo  da se prihodnje leto ponovno snidemo.