POHOD NA POREZEN

V nedeljo, 25.3.2023 smo se člani VD Sever Severna Primorska, skupaj s člani PVD Sever Primorska in Notranjska, udeležili 38. Spominskega pohoda na Porezen. Spomin je posvečen tragičnim dogodkom 24. in 25. marca 1945, ko je v bitki z delom 14.SS policijskega polka padlo 36 članov Kosovelove brigade, Gorenjskega vojnega področja, Inženirsko-tehničnega bataljona XXXI. divizije in drugih partizanskih skupin, 145 (po nekaterih navedbah 106) pa jih je bilo zajetih in naslednji dan usmrčenih v kraju Jesenica nad Cerknim.

Pri spomeniku padlim borcem smo prisostvovali krajši komemoraciji in polaganju venca.

 Na pohodu nas je spremljalo turobno vreme, sneg, blato in megla, ampak to ni motilo našega razpoloženja.

 

Tekst: Milan Zupan

Fotografije:  Milan Zupan in Stjepan Domjan - Štef