POHOD NA VRHNIKI

Na povabilo OZVVS Vrhnika-Borovnica so se nekateri člani Društva veteranov SEVER Severne Primorske dne 7.7.2018 udeležil pohoda "Po poti spominov na leto 1991 na Vrhniki-Memorial Toneta Jesenka". Pohodniki so se zbrali na stari Vrhniki pred vhodom v bivšo vojašnico SV 26 Oktober. Po pozdravnem nagovoru župana občine Vrhnika so pohodniki odšli na pot spremstvu vodnika Jožefa Molka do Planine nad Vrhniko, kjer razgledna točka s planinsko novo kočo. Na vrhu nas je počakala logistika z dobro malico. Vodič nam je razložil pomena vrha v času vojne leta 1991. Nato je sledil povratek in ob povratku smo se ustavili v cerkvici sv. Miklavža ki jo kje obiskoval tudi Ivan Cankar. Sledil je še kratek pohod do doma krajevne skupnosti na Vrhniki, kjer je bil zaključek z tovariškim druženjem.

Foto in tekst: S. Domjan