POHOD OB 72 LETNICI USTANOVITVE IX.KORPUSA

Društvo veteranov “SEVER“ Severne Primorske, pododbor Tolmin je v sodelovanju z Združenjem borcev za vrednote NOB Tolmin dne 19.12.2015 organiziral 3. pohod, ob obletnici ustanovitve IX. Korpusa NOVJ. Iz Krtovšč (gostišče Makuc) se je nekaj več kot 30 pohodnikov odpravilo do spomenika padlim v II. svetovni vojni v Gorenji Trebuši. Tu je bil položen venec ob postroju praporjev, deklamaciji učencev, pesmi pevcev in besedi predsednika ZB NOB Tolmin Roka URŠIčA. Od tu smo se odpravili do spominske plošče ki spominja na ustanovitev IX. Korpusa NOVJ. Pohodnike je pozdravil predsednik pododbora Tolmin Drago SKRT. Slavnostni govornik je bil predsednik KS Gorenja Trebuša Franc LIčER. Pohoda se je udeležilo tudi več članov ZSč območnega združenje Laško. Pri izvedbi programa so nam pomagali pevci iz Dolenje Trebuše in učenci OŠ Dušan MUNIH iz Mosta na Soči. Za dobrodošlico pa je poskrbela družina BRATUŽ in naša člana Ludvik in Rajko, ki sta pripravila hrano. Tekst: D. Komar Fotografije: Erika in Mišo