POHOD OB DNEVU SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI

Dne 19.12.2020 smo se izvedli 8. pohod iz Krtovšč v Gorenjo Trebušo ob prazniku dnevu samostojnosti in enotnosti. Zaradi omejitev za zajezitev Covid 19 so pohod izvedli le predstavniki društev.

Kot običajno smo ob 09.00 uri krenili iz Krtovšč. Pri spomeniku padlim borcem NOV in žrtvam fašizma med II. svetovno vojno, na območju Gorenje Trebuše smo se ustavili in položili venec, ter prižgali svečo. Zatem smo nadaljevali pot do domačije Skok, kjer se na domači hiši nahaja spominska plošča v spomin ustanovitve IX. Korpusa NOVJ leta 1943. Predstavniki Združenja borcev za vrednote NOB Tolmin so k spomeniku položili venec. Na obeh krajih je predsednik ZB za vrednote NOB Bovec, Kobarid in Tolmin, Rok URŠIČ, na kratko povzel zgodovinska dejstva.

 Fotografije GERBEC E., VEZOVNIK I.,