POHOD PO KOSMAČEVI POTI

V soboto, 21. maja, je potekal tradicionalni, že dvajseti pohod po KUP-u – Kosmačevi učni poti.

Začetek pohoda je bil pri šoli v Dolenji Trebuši, kjer so krajani skupaj z organizatorji pohoda, učenci Podružnične šole Dolenja Trebuša in harmonikarji Glasbene šole PALBIN pripravili kratek kulturni program in tako pohodnike pospremili na pot. Začetek poti je najtežji, saj se je najprej treba povzpeti na Prvejk, sledi spust v dolino in nato pot ob reki Idrijci s postankom na posameznih točkah. V Bukovici smo si ogledali Kosmačevo domačijo in prisluhnili kulturnemu programu učencev Glasbene šole Tolmin in Osnovne šole Most na Soči. Naslednja postaja s krajšim postankom je bila na Slapu ob Idrijci, kjer nas je pričakal Jazz punt big band in Društvo Tantadruj s kratkim kulturnim programom. Pot smo ob reki Idrijci nadaljevali proti Idriji pri Bači, kjer so nas domačini zaselka Luža pogostili, dobili smo tudi spominek ob dvajsetletnici pohoda. Sonce je vedno bolj grelo, noge so postajale vse težje, mi pa smo se bližali Mostu na Soči. V šoli nas je čakala malica, ogledali smo si razstavo slikarjev Društva likovnih ustvarjalcev Tolmin in dejavnosti TD Most na Soči in LTO Tolmin. Do končne postaje pred knjižnico v Tolminu pa smo se večji del poti peljali z ladjico.

Pohod so pripravili delavci OŠ Most na Soči s sodelavci, udeležili pa smo se ga tudi predstavniki Društva veteranov Sever Severne Primorske iz pododbora Tolmin.