POHOD PO KRASU

V soboto 7 decembra so se nekateri naši člani, predvsem tisti, ki se udeležujejo tudi vsakoletnega pohoda na triglav in zaključne slovesnosti na Pokljuki udeležili pohoda po Krasu. Zbrali smo se v Kostanjevici in se odpravili proti Cerju. Pot po kraških gmajnah je bila zanimiva, ogledali smo si nekatere znamenitosti in se po drobrih dveh urah hoje ustavili pri spomeniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju. Med potjo smo si golegali tudi Borojevičev stol in spomenik temu velikemu poveljniku v I. svetovni vojni. Na Cerju nam je vodička predstavila stolp- spomenik. Zgodaj popoldan smo se vračali mimo Fajtega hriba nazaj v Kostanjevico. Da smo se imeli prijetno od začetka do konca druženja sta poskrbela Milena in Ivan, pa tudi ostali zbrani so prispevali k dobremu in prijetnemu vzdušju. Foto: N. Vidmar