POHOD TREH VOJN

V soboto 19.5.2018 je   potekal že tradicionalni pohod  na Škabrijel nad Novo Gorica imenovan  tudi pohod treh vojn. Letošnji je bil  posvečen tudi koncu prve svetovne vojne.  Soorganizator  pohoda je bilo tudi naše društvo. Udeleženci so položili vence k  spominskim obeležjem  prve, druge in osamosvojitvene vojne.

Letos je bilo ob zaključku pohoda še bolj slovesno saj  je bil odprt o  obnovljeno vodno zajetje v Ravnici. Vodni vir  so deloma zgradili vojaki, poslani na soško fronto, sicer je bil izvir namenjen  za zajemanje vode urejen že leta 1865 in dograjen med prvo svetovno vojno, ko so na bližnjem Škabrijelu divjali srdito boji in je bila Ravnica neposredno za bojno črto. Vodni vir je uredila MO Nova Gorica. Slavnosti govornik na prireditvi je bil župan Matej Arčon.

 Foto: S. Domjan