POHOD TREH VOJN

Člani Društva veteranov SEVER Severne Primorske so se v soboto 22.avgusta udeležili  tradicionalnega  pohoda treh vojn, kot so ga poimenovali organizatorji: KS Ravnica, OZ Borcev za vrednote NOB Nova Gorica, OZVVS Veteran Nova Gorica, VSO, ZSč Nova Gorica, društvo soška fronta Nova Gorica in Društvo veteranov SEVER Severne Primorske.

Start letošnjega pohoda je bil  pri spomeniku padlih  madžarskih vojakov v 1. svetovni vojni na Prevalu, mimo spomenika generala Svetozarja Borojević na vrh Škabrijela, kjer je dogajanje med prvo svetovno vojno opisal  Ivo Hvalica. Kolona pohodnikov ( cca 50), se je nato spustila proti Ravnici do spomenika padlim slovenskim  vojakom na Šabrijelu in v vas Ravnica do spomenika NOB ter obeležja TO. Navzoče sta pozdravila predsednik KS Ravnica Aleš Dugulin, župan MONova Gorica  dr. Klemen Miklavič in minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec. 

 

Tekst: B. Ipavec

Foto: D. Stjepan