POHOD TREH VOJN

21 avgusta 2021 je bil tradicionalni pohod in prireditev v spomin treh vojn na območju Mestne občine Nova Gorica. Pohoda se je udeležilo večje število veteranov in drugih udeležencev. Začetek pohoda je bil pri spomeniku generala Borojeviča na Prevali, nadaljeval v smeri  znanega gostišča Kekec, nato pa po strmem delu poti na vrh Škabrijela. Po krajšem počitku in okrepčilu so se pohodniki spustili do spomenika na Slemenu in nato do vasi Ravnica.

Pohodniki so se pri vojnih obeležjih, s krajšo slovesnostjo, spomnili na žrtve in tragedije, ki so jih povzročile vojne na tem območju. Ob 11.30 je bila zaključna slovesnost pri spomeniku vojne za samostojno slovenijo v Ravnici.  Veterani so pri obeležju položili venec na spomin na osamosvojitvene dogodke. V zaključku srečanja so veterani sodelovali  na osredni slovesnosti Krajevne skupnosti, kjer je prisotne pozdravil župan MO Nova Gorica dr. Klemen Miklavič in  Aleš Dugulin, predsednik sveta Krajevne skupnosti Ravnica.