POHOD V POČASTITEV DNEVA DRŽAVNOSTI

V soboto 3. junija 2023,  je pododbor Vrtojba - Društva veteranov Sever Severne Primorske, organiziral 3. pohod v počastitev praznika Dneva državnosti, osvoboditve mejnih prehodov  ter prevzema stražnic v osamosvojitveni vojni 1991. Hkrati je bil pohod posvečen spominu pokojnega veterana društva Srečka Lindiča, ki je bil eden izmed začetnikov pohoda.

Pohod je potekal ob spominskih obeležjih osamosvojitvene vojne od Mirna , Vrtojbe, Šempetra, Podmarka,  Rožne Doline, Nove Gorice do Solkana.

Pohoda se je v prijetnem vremenu, žal  udeležilo malo veteranov oz. članov društva. Lahka nezahtevna 10 kilometrska pot je bila tudi čas za obujanje spominov in dogodkov v osamosvojitveni vojni na tem območju.  Pohodniki so poskrbeli tudi za urejanje in čiščenje okolice ter obeležji.