POHOD ZA MIR 2018

 V Ljubljani  je dne 21. 9. 2018, med 11. in 12.45 uro potekala slovesnost POHOD ob svetovnem dnevu miru. Udeleženci med katerimi je bilo tudi nekaj članov našega društva  smo se zbrali  na ploščadi pred Moderno galerijo. Na zbornem mestu je bil  tudi Orkester slovenske policije, konjeniki Postaje konjeniške policije Ljubljana, mešani pevski zbor Veter, predstavniki  domoljubnih in veteranskih organizacij, predstavniki slovenske vojske in policije  in drugi udeleženci.

Simbolični pohod je potekal po Cankarjevi, Čopovi, Prešernovem trgu in Stritarjevi ob spremljavi zabavne pohodne glasbe do Mestnega trga. Na Mestnem trgu je potekala osrednja prireditev, glasbeni program s skladbami miru iz vsega sveta v izvedbi Orkestra slovenske policije in mešanega pevskega zbora Veter. Prisotne je nagovoril Zoran Janković, župan MO Ljubljana. Mirovno sporočilo je kot slavnostni govornik  prispeval Tone Partljič, slovenski pisatelj, dramatik, učitelj, scenarist, politik, komediograf.

Prebrana je bila tudi letošnja poslanica generalnega sekretarja Združenih narodov ob svetovnem dnevu miru.

Tekst in foto: Nevenka Vidmar