POHOD ZA MIR V LJUBLJANI

V četrtek, 21. septembra 2017 je na Kongresnem trgu v Ljubljani na pobudo Svetovne veteranske federacije (SVF) potekal Pohod za mir. Pohod je bil organiziran v veliko glavnih mestih držav. 21. september je namreč Generalna skupščina Združenih narodov razglasila za Svetovni dan miru. Osrednji sporočili svetovnega dneva miru sta izkaz spoštovanja do padlih v vojnah ter prizadevanje za mir in nenasilje.

Organizatorji pohoda v Sloveniji, ki je bil simbolne narave so predstavniki štirih članic SVF (ZZB za vrednote NOB Slovenije, ZDVIS, ZVVS in ZPVD Sever). Pridružili pa se tudi predstavniki MNZ – Policije in MO – Slovenske vojske. Pohod veteranov in drugih udeležencev je potekal v Ljubljani s Trga Ajdovščina po Slovenski ulici na Kongresni trg, kjer je sledilo branje poslanice generalnega sekretarja OZN, ter mirovno sporočilo, ki ga je prenesla dr. Anica Mikuš Kos, dolgoletna humanitarna aktivistka, častna občanka Ljubljane in predsednica Slovenske filantropije. Sledil je govor predstavnika članov klubov OZN Patrika Boleta . Pohod so popestrili člani orkestra Slovenske vojske, Policijski orkester ter prapori zvez in pokrajinskih odborov: ZZB za vrednote NOB Slovenije, ZVVS, ZDVIS in ZPVD Sever, zastavi SV in Policije. Pohoda za mir so se udeležili tudi člani našega Društva veteranov SEVER Severne Primorske s praporščakom in praporom.

 Tekst in foto: Vid Šibelja