POHOD ZA MIR

admin

V sredo, 21. septembra 2016 je na Trgu Republike v Ljubljani na pobudo Svetovne veteranske federacije (SVF) potekal Pohod za mir. Pohod je bil organiziran v veliko glavnih mestih držav. 21. september je namreč Generalna skupščina Združenih narodov razglasila za Svetovni dan miru. 

Organizatorji pohoda v Sloveniji, ki je bil simbolne narave so predstavniki štirih članic SVF (ZZB za vrednote NOB Slovenije, ZDVIS, ZVVS in ZPVD Sever). Pridružili pa se tudi predstavniki MNZ – Policije in MO – Slovenske vojske. Pohod veteranov in drugih udeležencev je potekal v Ljubljani izpred Narodne galerije na Cankarjevi ulici na Trg Republike, kjer je bila prebrana poslanica generalnega sekretarja OZN, mirovno sporočilo dr. Matjaža KMECL in predaja priznanja Svetovne veteranske federacije predstavniku ITF Pohod sta pospremila Orkester Slovenske vojske in Policijski orkester ter prapori zvez in pokrajinskih odborov: ZZB za vrednote NOB Slovenije, ZVVS, ZDVIS in ZPVD Sever, zastavi SV in Policije. Pohoda za mir so se udeležili tudi člani Društva veteranov SEVER Severne Primorske s praporščakom in praporom. Besedilo in foto: Vido Šibelja