POKLON PESMI VSTAJENJE PRIMORSKE

Veteranske in domoljubne organizacije Občin Ajdovščina in Vipava (ZZB za vrednote NOB, DV SEVER Severne Primorske, OZVVS, TIGR ) so dne 30.09.2017 organizirale slovesnost ob pomniku primorski himni Vstajanje primorske na Križni gori nad Ajdovščino. 

S kulturnim programom so slovesnost popestrili člani moškega pevskega zbora iz Šempetra pri Gorici, prisotne je pozdravil predsednik OZZB Ajdovščina - Vipava Božo Novak. Slavnostni govornik je bil Franc Černigoj, ki je bil tudi eden izmed prvih pobudnikov za postavitev spominskega obeležja nastanku te pesmi. V svojem govoru  se je tudi vprašal kako je mogoče, da tak pomnik namenjen  nastanku pesmi, ki je nastala med drugo svetovno vojno ljudi  moti in razdvaja. Neznanec je namreč poškodoval obeležje v tistem delu, kjer je bila na kamen vklesana peterokraka zvezda.

Slovesnost je povezovala Anja Brus. Za okrepčilo pohodnikov in udeležencev slovesnosti pa je poskrbel Bogdan Slokar lastnik okrepčevalnice Barbera.

Foto: Nevenka Vidmar