POLAGANJE VENCA V DOLENJI TREBUŠI

Dne 30. aprila 2021 so kot vsako leto predstavniki Ruske federacije v Sloveniji, v spomin na padle ruske vojake na naših tleh, obiskali njihove grobove in obeležja. V grobnici padlih partizanov na pokopališču v Dolenji Trebuši je pokopan tudi neznan ruski vojak, ki je bil pripadnik ruskega bataljona v sestavi IX. Korpusa.

Letos je v Trebušo prišel namestnik vojaškega atašeja Ruske federacije v Sloveniji Sergej Lemešev. V počastitev spomina je k grobnici položil venec in spregovoril par besed v znak zahvale za sodelovanje z domačimi veteranskimi organizacijami. Dogodku so prisostvovali tudi posamezni  predstavniki veteranov Sever, veteranov Gornjega Posočja, borcev, predstavniki domačinov ter tolminski župan. Gospod Uroš Brežan in predsednik ZZB NOB Tolmin, Kobarid in Bovec Rok Uršič sta vsak s svojega zornega kota spregovorila o dogodkih, ki se jih moramo spominjati in jih ohranjati.

 Tekst: Kira B. TALJAT.Foto: VEZOVNIK Igor