POLAGANJE VENCA PRI SPOMENIKU V DOVCAH

V torek, 2. februarja 2021 ob 12.00 uri sta domoljubni delegaciji, KO ZB za vrednote NOB Komen in Nova Gorica pri spomeniku padlih borcev na kraju spopada v Dovcah pri Komnu položili venec in se poklonili z eno minutnim molkom. Letošnja obeležitev spomina na padle borce v Dovcah pri Komnu je zaradi slabe epidemiološke slike in preprečevanja širjenja virusa COVID-19 v Sloveniji potekala namesto tradicionalne množične prireditve le z polaganjem venca in poklonom, ki nas spominja na 77. obletnico napada Južnoprimorskega odreda na fašistično kolono.

Napad se je zgodil 2. februarja 1944 leta na motorizirano nemško-italijansko kolono na cesti prav na kraju spominskega obeležja med Komnom in Branikom v Dovcah. Partizanskemu odredu je poveljeval legendarni poveljnik in narodni heroj Anton Šibelja, partizanko ime Stjenka, namestnik komandanta Južnoprimorskega odreda.Spomina na dogodek smo se poleg članov ZB za vrednote NOB udeležili tudi veterani osamosvojitvene vojne leta 91, člani Društev Sever Severne Primorske, Sever za Primorsko in Notranjsko, OZVVS, ZSČ in Društva veteranov Komenski Kras 91 s prapori in praporščaki.

 Povezava na video posnetek:

https://youtu.be/-9AOMkaxNaY

Tekst foto in video: Vid Šibelja

Polaganje venca k spomeniku NOB - Dovce pri Komnu, 2. feb. 2021