POLAGANJE VENCEV V DOLENJI TREBUŠI

Dne 10.4.2019 se je na pokopališču v Dolenji Trebuši odvila krajša slovesnost – komemoracija ob spomeniku padlih domačinov med 2. svetovno vojno in padlega neznanega ruskega vojaka. Slovesnost sta organizirali ZB NOB in DVSSP, pododbor Tolmin.

Pri spomeniku so spregovorili namestnik vojaškega atašeja - podpolkovnik Sergej BANIN, predsednik ZB Rok URŠIČ in podžupan občine Tolmin Tomaž ŠTENKLER. Vsi so se zavzeli za ohranitev spomina na čase 2. svetovne vojne in boj partizanov za svobodo. Opozorili so tudi na porast fašizma v Evropi. V imenu veleposlaništva Ruske federacije  v Ljubljani je namestnik vojaškega atašeja Sergej BANIN k spomeniku položil venec. V imenu DVSSP pa je bila prižgana sveča. Kulturni program so pripravili otroci iz OŠ Dolenja Trebuša, harmonikaš in pevci MPZ Justin KOGOJ iz Dolenje Trebuše. Manjšo pogostitev pa je pripravila domačinka.

Foto: Kira B. TALJAT, Senad BIŠĆANIN in Igor VEZOVNIK.