PONOVNO POSTAVITEV SPOMINSKE PLOŠČE

Dne 23.10.2021 smo se udeležili ponovne postavitve spominske plošče na prostoru nekdanje osnovne šole v vasi Borjana. Spominska plošča, katera je bila postavljena na pročelju šole, je bila odstranjena ob rušitvi ob potresu in zobu časa poškodovane zgradbe, posvečena pa spominu na konferenco aktivistov OF v Kobariški Republiki 22.oktobra.1943. O pomenu in tudi o medvojne delovanju sta spregovorila predsednik KO ZZB za vrednote NOB Kobarid Vojko Hobič in slavnostni govornik Rok Uršič predsednik ZB za vrednote NOB Bovec, Kobarid in Tolmin. Slovesnosti se je udeležil tudi  župan občine Kobarid Marko Matajurc.

Čast ponovnega odkritja je pripadla Jožici Komel, nekoč učiteljici v borjanski osnovni šoli, o delu aktivistov med NOB na tem območju pa je spregovorila tedanja aktivistka Anica Hrast Cucek.  Po končanem uradnem delu  je sledilo druženje v prijateljskem vzdušju.

Tekst in slike Alojzij Mohorčič

https://www.kobarid.si/objava/564315