PRAZNIK OBČINE AJDOVŠČINA

V soboto, 5. maja 2018 je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini potekala svečana slovesnost     v počastitev Občinskega praznika Občine Ajdovščina in spomin na pomemben dogodek, 5. maj 1945 leta na ustanovitev Prve Narodne vlade Slovenije, v spomin na osvoboditev iz pod fašizma in priključitev Primorske Sloveniji.

Slavnostni govornik na svečani proslavi je bil Tadej Beočanin, župan Občine Ajdovščina, ki  je skupaj s predsednikom Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja Jordanom Polancem podelil najvišja občinska priznanja.  Priznanje Občine Ajdovščina je prejel Andrej Furlan – za pogum, odločnost in požrtvovalnost pri ohranjanju vinogradništva in vinarstva v Vipavski dolini. Podeljena sta bila dva Zlata znaka – prostovoljcem v projektu Starejši za starejše, za boljšo kakovost življenja doma – za nesebično pomoč, ki krepi humanost in solidarnost v družbi, ter Hermini Bavčar, za strokovno, inovativno ter srčno pomoč otrokom in odraslim z govornimi težavami. Kulturni program slavnostne proslave je bil posvečen dvema jubilejema – 140 let minevanja od rojstva skladatelja Vinka Vodopivca, po katerem nosi ime ajdovska Glasbena šola in obdobje, ki prav letos obeležuje 70 let. Nastopili so Vokalna skupina Glasbene šole Vinka Vodopivca in Moški pevski zbor Srečko Kosovel z različnimi pesmimi, ki so na kraju poželi bučen aplavz.

Po zaključku sta sledila prijetno družabno druženje.

Slovesnosti smo se na povabilo občine Ajdovščina udeležili tudi člani Društva veteranov Sever Severne Primorske.                                     

Foto in tekst: Vido Š.