PROSLAVA V TOLMINU

V soboto, 12. septembra 2015 je v tolminskem športnem parku Na Logu v Tolminu v sodelovanju z Združenjem borcev za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin in Občino Tolmin potekala državna proslava ob dnevu vrnitve Primorske k matični domovini. Zbranim, ki se jih je udeležilo okoli 5000 ljudi sta nagovorila dolgoletna ravnateljica dvojezične šole v Špetru - predstavnica Slovencev v zamejstvu Živa Gruden in tolminski župan Uroš Brežan. Slavnostni govornik pa je bil predsednik državnega zbora Republike Slovenije dr. Milan Brglez. Kulturni program je odslikaval pestro in kakovostno ustvarjalnost ljudi iz Posočja. Na odru se je zvrstilo okoli 150 soustvarjalcev. Slovesnost je s pripovedjo o primorski zgodovini vodil in povezoval Boris Kobal. Slovesnosti so se udeležili tudi številni naši člani društva veteranov Sever Severne Primorske. Tekst :Vid Šibelja Foto : Vid Šibelja in Nevenka Vidmar