PRVI DAN POHODA OD CERJA DO TRIGLAVA

Prvi dan pohoda od Cerja do Triglava je pohodnike pot vodila mimo Mirna, kjer so pohodniki izročili spominsko darilo županu Občine Miren- Kostanjevica Mauriciju Humarju, ki jih je s pohodniki prehodil del poti iz Cerja. V Šempetru je pohodnike sprejel župan občine Šempeter Vrtojba mag. Milan Turk. V Novi Gorici jih je na mestni občini sprejel podžupan Marko Tribušon. Pohodniki so se ustavili tudi na policijski upravi, kjer so jih pričakali kolegi policijski veterani. Pohodniki so vsem, izročili spominska darila.

Pohodnike je pot vodila mimo spominskih obeležij   iz osamosvojitvene vojne do lovske koče LD Čepovan v Čepovanu, kjer so pohodniku tudi prenočili.

Zahvaljujemo se vsem, ki jih spremljate, jih bodrite in pohodnikom, ter našemu društvu pri organizaciji pohoda pomagate.

Tekst: A Vidmar

Foto: Marjan Sivka