SLAVNOSTNA SEJA OBČINE KOBARID

Dne 19.10-2023 smo se ob občinskem prazniku Občine Kobarid  udeležili slavnostne seje občinskega sveta Občine Kobarid ob njenem prazniku, ki ga praznuje praznuje 15. oktobra na rojstni dan pesnika Simona Gregorčiča

Župan Marko Matajurc je ob prazniku povzel dosedanje delo in največje projekte, ki jih je občina realizirala v preteklem letu ter čestital občinskim nagrajencem in občanom ob prazniku. Denarni nagradi Občine Kobarid sta  prejela Luka Berginc, za izjemne športne dosežke na področju gorskega kolesarstva in Tekaški klub Kobarid, za dosedanje uspehe in promocijo športa med mladimi. Priznanje Občine Kobarid je za 30-letno uspešno in predano delo napodročju zborovskega petja prejela Mirjana Antih Čebokli. Letošnje najvišje priznanje, Plaketo Občine Kobarid, je prejel Branko Velišček za dolgoletno uspešno vodenje KMN Oplast Kobarid od ustanovitve dalje. Na prireditvi je bil prikazan tudi promocijski film občine Kobarid. Po končanem slavnostnem delu so se udeleženci in nagrajenci v avli Kulturnega doma zadržali ob prijetnem druženju.

Tekst Alojzij Mohorčič, slike Foto Červ Tolmin.