SLOVESNOST NA AJNŠNITU

V petek 2.10.2020 je bila na Ajnšnitu pri Colu spominska slovesnost  na keteri je predstavnik Veleposlaništva Ruske federacije v Sloveniji g. Andrej Davidov položil venec k spomeniku.

Venec so položili tudi predstavniki ZZB za vrednote NOB Ajdovščina- Vipava. Na tem mestu so namreč  v času i. svetovne vojne ruski vojaki - ujetniki v zaledju soške fronte  gradili cesto. Veliko vojakov - ujetnikov je zaradi  bolezni in drugih razlogov umrlo in so na tem mestu tudi pokopani. O tem je spregovoril Božo Novak predsednik ZZB za vrednote NOB Ajddovščina- Vipava. Navozoče je nagovoril in se  v imenu  veleposlaništva Ruske federacije  zahvalil za skrb in  ohranjanja spomina na  hude čase prve in druge svetovne vojne. Klulturni program so oblikovale članice pevske skupine Zarja.

Foto: B. Marjan