SLOVESNOST NA AJŠNITU PRI COLU

V petek, 6. oktobra 2023 je pri obeležju v kraju Ajnšnit pri Colu (Občina Ajdovščina) v organizaciji  domoljubnih in veteranskih organizacij v občini Ajdovščina,  potekala tradicionalna spominska slovesnost v spomin umrlih ruskih vojnih ujetnikov v prvi svetovni vojni med gradnjo ceste Col – Predmeja za potrebe Soške fronte, ki so na tem kraju tudi pokopani.

Slovesnosti sta sledila polaganje venca in poklon z enominutnim molkom.  Zbrane sta  nagovorila  Mitja Tripkovič – podžupan občine Ajdovščina in Angel VIDMAR, podpredsednik Združenja Sever ter predsednik Društva veteranov Sever Severne Primorske. Kulturni program, ki ga je povezoval Božo NOVAK, predsednik ZB za vrednote NOB Ajdovščina - Vipava so oblikovali: Dramsko pevska skupina ZARJA, harmonikaš Gregor Čuk  in mlada pevka Mikol Kovsca.

Poleg domačinov,  gostov in veteranov,  so se slovesnost udeležili praporščaki  veteranskih organizacij s prapori.