SLOVESNOST NA GORI

 

Veleposlaništvo Ruske federacije v Republiki Slovebniji je skupaj z Združenjem borcev za vrednote NOB Ajdovščina-Vipava v soboto 22.4.2017 na Kovku in na Otlici nad Ajdovščino pripravilo spominsko slovesnost.

 

 

Spominska slovesnost je bila namenjena polaganju vencev in cvetja ob spomenike, ki spominjajo na dogodke iz 2. svetnovne vojne na tem območju. Dogodke so zaznamovali tudi ruski partizani združeni v tako imenovani ruski bataljon IX. korpusa. Salovenost se je nadaljevala v osnovni šoli Otlica, kjer sta ga. Zoja Izhanova , predstavnica veleposlaništva Ruske federacije in namestnik Ruskega vojaškega atašeja v Sloveniji ppk. Sergej Banin podelila priznanja.

V kulturnem programu sta sodelovali učenci OŠ Otlica in deklici - predstavnici ruskega veleposlaništva.

 

Tekst in foto: Nevenka Vidmar