SLOVESNOST NA KNEŽI

V soboto, dne 29.06.2019 ob 11.00 uri, so člani ZB za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin v dvorani KS Kneža, na Kneži, pripravili slovesnost ob 75. letnici napada enot IX. korpusa na železniško progo in sovražne postojanke v Baški grapi. Po postroju praporjev in himni so pozdravne govore imeli predstavnica KS Kneža, predsednik ZB za vrednote NOB Rok URŠIČ in podžupan Tomaž ŠTENKLER.

Slavnostni govornik je bil dr. Martin PREMK, ki je v govoru poudaril, da poznamo zgodovino in naj ne nasedamo politikom in nekaterim »zgodovinarjem«, ki jo poskušajo prilagoditi trenutnim svojim potrebam. Vse zavezniške države so partizane priznale kot edine, ki so se borili proti fašistom in nacistom na našem ozemlju in obsodile domobrance kot sodelavce nacistov. To se sedaj ne more spreminjati. Za popestritev programa so poskrbele pevke in pevci komorne skupine MepZ Planinska roža iz Kobarida in solist Aleks PAVLIN.

 

Foto: Egon DEVETAK