SLOVESNOST NA KOVKU NAD AJDOVŠČINO

Dne 19.6.2022 smo se udeležili tradicionalne spominske slovesnosti  na Kovku nad Ajdovščino. Dne 15. 6. 1944 so v tej vasi na domačiji Pri Mihelu nemški nacistični okupatorji zverinsko pobili tri partizane -kurirje, gospodarja domačije in njegovega sina.  Razjarjeni nacisti so zažgali domačijo in žrtve  zmetali v ogenj. Še danes ni znano, ali je katera od žrtev še kazala znake življenja, ko so jih pogoltnili zublji. Ožgane in neprepoznavne ostanke nesrečnikov so domačini pokopali na pokopališču na Otlici.

Navzoče je najprej pozdravil predsednik Krajevne skupnosti Otlica Kovk Božidar Škvarč. Slavnostni govornik na prireditvi je bil  domačin Andrej Bolčina, ki živi v Ljubljani. V kulturnem programu, ki ga je povezovala Manuela Polanc so sodelovali  Dramsko pevska skupina Zarja , ki deluje pri Društvu upokojencev Ajdovščina in  učenca Osnovne šole Otlica.