SLOVESNOST NA KRIŽNI GORI

V soboto, 1. septembra 2018 je na Križni gori nad Colom pri spominskem obeležju avtorja pesmi Vstala Primorska, dr. Leva SVETLIK – Zorin v sodelovanju z ZZB za vrednote NOB Ajdovščina – Vipava, Občino Ajdovščina, OZVVS Ajdovščina – Vipava, Društvom veteranov SEVER Severne Primorske in Društvom TIGR potekala tradicionalna spominska slovesnost, ki beleži 74-obletnico nastanka pesmi Vstajenje Primorske.

Navzoče sta z nagovorom pozdravila, predsednik ZZB za vrednote NOB Ajdovščina – Vipava, Božo NOVAK in župan Občine Ajdovščina Tadej BEOČANIN. Slavnostni govor pa je imel Jožef ČLEKOVIČ, predsednik OZVVS Ajdovščina – Vipava. Slovesnosti so se pridružili tudi pohodniki pod vodstvom Valterja LIKAR, ki so se z zbirnega mesta na Valinovžah v naselju Gozd podali na pot in po približno eni uri in pol hoje prišli na Križno goro. Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Anja BRUS so oblikovali; Oktet CASTRUM iz Ajdovščine in Manuela POLANC – recitacije. Slovesnosti so se udeležili tudi naši člani Društva veteranov SEVER Severne Primorske s praporom in praporščakom Izidorjem KRAPEŽ.

 

Tekst: Vid Šibelja

Foto : Vid Šibelja in Nevenka Vidmar