SLOVESNOST NA KRIŽNI GORI

V soboto 4.9.2021 je bila na Križni gori nad Colom  tradicionalna vsakoletna slovesnost posvečana  nastanku Primorske himne Vstajenje Primorske. Slovesnost so pripravile domoljubne in veteranske organizacije občine Ajdovščina. 

Navzoče je pozdravil župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin, Osrednji govornik na prireditvi je bil predsednik Društva veteranov SEVER Severne Primorske Angel Vidmar. Spomnico ob 80 letnici  ustanovitve Osvobodole fronte pa je prebral Božno Novak Predsednik  območnega združenja  borcev za vrednote NOB Ajdovščina Vipava. V sklopu slovesnosti je potekal tudi pohod  od vasi Gozd do Križne gore, ki so se ga udeležili tudi naši člani. naši člani so bili skupaj s praporščakom Izidorjem Krapežem navzoči tudi na osrednji prireditvi.

Za kulturni program je poskrbela Oktet Castrum in  pevka ter kitaristka Eva Hočevar.  Prireditev je ovezovala Manuela Polanc.