SLOVESNOST NA MEJNEM PREHODU ROBIČ

Dne 27.06.2020  uri smo se na nekdanjem mednarodnem mejnem prehodu Robič, v obeležitev Dneva državnosti in zavzetja mejnega Prehoda Robič, udeležili polaganja venca v soorganizaciji ZVVS Zgornje Posočje in društva veteranov Sever Severne Primorske.

Mejni prehod Robič je bil prvi mejni prehod v samostojni Sloveniji, ki je bil prevzet s strani JLA, brez izstreljenega strela. Zbrane je pozdravil podžupan Občine Kobarid Marko Miklavič, ki je dejal, da v današnji politiki pogreša enotnost, ki je v tem obdobju prežemala Slovence.  Dejanja ob zavzetju mejnega prehoda je orisal takratni udeleženec - vodja enote TO Silvo Hrovat. Po uradnem delu smo se zadržali v prijetnem druženju.

 https://www.mojaobcina.si/kobarid/novice/obvestila/dogodki/obelezitev-dneva-drzavnosti-in-zavzetja-mejnega-prehoda-robic.html

Slike in tekst Alojzij Mohorčič-Hanzek