SLOVESNOST NA NANOSU

Dne 25.4.2015 je na Nanosu pri spomeniku padlih borcev v NOB potekala tradicionalna spominska slovesnost v spomin na 73. obletnico ene prvih bitk primorskih partizanov, ki se je odvijala 18. aprila 1942 leta, ter v počastitev dneva upora proti okupatorju OF Slovenije. Pozdravni govor so imeli: mag. Ivan Princes, župan Občine Vipava; Rok Andres, predsednik društva TIGR Primorske in Božo Novak, predsednik ZB NOB Ajdovščina – Vipava. Slavnostni govornik je bil dr. Borut Klabjan, višji znanstveni sodelavec Inštituta za zgodovinske študije Univerze na Primorskem. V kulturnem programu so sodelovali še: Orkester Slovenske vojske, moški pevski zbor Srečko Kosovel iz Ajdovščine, častna straža pripadnikov Slovenske vojske in mladi TIGR-ovci, recitacije, KZD Triglav ter pripadniki Gorjanske čete iz Dolenjske. Program slovesnosti sta vodila Manuela Polanc in Nejc Furlan. Slovesnosti so se udeležili tudi člani našega društva s praporom. Tekst in foto: Vid Šibelja