SLOVESNOST NA PLANINI LOM

V nedeljo, 2.julija, smo se člani društva Sever  udeležili spominske svečanosti na planini Lom nad Ljubinjem.

Vsako leto se prvo nedeljo v juliju zberemo na planini, da počastimo spomin na dogodke iz leta 1943, ko je ob napadu na partizanski tabor padlo 9 partizanov. To so bili mladi fantje doma iz bližnjih vasi  Poljubinj, Prapetno, Žabče, pa tudi Iz Šentviške planote in Goriških Brd. V spomin in zahvalo padlim partizanom je na vzpetini nad cesto postavljena spominska plošča.

Tudi letošnjo, 80.obletnico, sta v sodelovanju pripravila Združenje borcev za vrednote NOB Tolmin, Kobarid, Bovec in krajevna organizacija Poljubinj - Prapetno. Tovariš Rok Uršič se je kot govornik na svečanosti najprej dotaknil dogodkov iz preteklosti, nadaljeval pa z razmerami in dejanji, ki smo jim priča danes. Svečanost sta z glasbenimi točkami popestrili g. Urška Kavčič in violinistka Zala.

Svečanost se je zaključila z druženjem v prelepem okolju Triglavskega narodnega parka.

 

Tekst TALJAT B. Kira, Fotografije E. GERBEC