SLOVESNOST NA PREDMEJI

V nedeljo 23 junija 2013 je bila na Predmeji osrednja slovesnost ob Dnevu državnosti. Slovesnost je organizirala Občina Ajdovščina v sodelovanju z ZZB za vrednote NOB Ajdovščina-Vipava, OZVVS Ajdovščina Vipava, Društvom veteranov SEVER Severne Primorske, Društvom TIGR Primorske, Društvom vojaških vojnih invalidov Severne Primorske, krajevno organizacijo ZB Predmeja in Krajevno skupnostjo Predmeja. Udeleženci slovesnosti se najprej poklonili padlim partizanom v drugi svetovni vojni pri grobnici kjer je pokopanih 365 borcev. Navzočim spregovoril domačin Rino Velikonja. Kulturni program so oblikovali ; članice društva podeželskih žena iz Predmeje, ter recitatorji in pevci OŠ Otlica. Slovesnost se je nadaljevala s polaganjem vencev in krajšim kulturnim programom pri spomeniku na Hotelu. Na obeh spominskih slovesnostih je sodelovala tudi častna straža garde Slovenske vojske. Osrednja slovesnost je bila v Tihi dolini. Na tej je navzoče pozdravil predsednik KS Predmeja Božo Vidic. Praznični nagovor je imel župan Marjan Poljšak. Slavnostni govornik, pa je bil Miha Molan predsednik Zveze policijskih veteranskih društev SEVER. V kulturnem programu na osrednji slovesnosti je orkester Slovenske vojske je skupaj z članicami društva gospodinj in dramske skupine iz Planine, ter pevskim zborom Vinograd iz Vrtovina navdušil poln šotor udeležencev. Svoje pesmi je prebirala tudi Adrijana Furlan članica OZVVS Ajdovščina-Vipava in pohodnica Nanos –Triglav. Na slovesnosti so sodelovali tudi praporščaki društev organizatoric slovesnosti in KUD Triglav- Kamnik. Nekaj utrinkov s spominskih slovesnosti in osrednje proslave je s fotoaparatom zabeležila Nevenka Vidmar.